I nxheti afrikan mesa duket do të mbërrijë sot në vendin tonë

I nxheti afrikan mesa duket do të mbërrijë sot në vendin tonë.Duke nisur nga sot, gradualisht mbi rajonin e Ballkanit depërtojnë masat e nxehta nga Afrika e Veriut, thotë Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.Në këtë mënyrë sot e premte ,pritet mot i kthjellët në të gjithë territorin por njëkohësisht i nxehtë.

Temperaturat në vlerat e mëngjesit parashikohen me një rritje të lehta nga 15°C në zonat malore deri në 22°C në ato të ulëta.


Në vlerat e mesditës parashikohet një rritje prej 2-3 gradë dhe temperatura nga 33°C në zonat malore deri në 37-38°C në ato të ulëta.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.