E mërkura vijon me vranësira, por ja si do jetë moti nesër

Moti sot parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira, si dhe reshje shiu të izoluara përgjatë relieveve malore në Veri-Verilindje të vendit.Kurse dita e enjte parashikohet të ketë mot kryesisht të kthjellët e vranësira të pakta kalimtare.


Era do të jetë nga Veri-Veriperëndim me shpejtësi 1-8m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare hera-herës fiton intensitet deri në 18m/s.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.