Data e zgjedhjeve Rama i shkon në zyrë Metës

Kreu i shtetit Ilir Meta ka publikuar pamjet e takimit të shkurtër në Presidencë me kryeministrin Edi Rama për caktimin e datës së zgjedhjeve parlamentare. Rama shoqërohej në takim nga Taulant Balla. Me të hyrë në zyrën e kreut të shtetit, ky i fundit nisi të shpjegonte përse i kishte thirrur konsultimet me përfaqësuesit e partive. Takimi zgjati dicka tek rreth 10 minuta.


Në fund të fjalës së tij para kamerave, Meta ka pyetur Ramën dhe Ballën nëse duan caj apo kafe.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.