Infektohet me koronavirus Zamira Kita dhe burri i saj

Aktorja e njohur Zamira Kita ka rezultuar pozitive me covid. Ndërkohë i infektuar po ashtu është edhe burri i saj.Megjithatë mësohet se Kita ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.Ndërkohë është vënë re mungesa e saj në festivalin e komedisë KoKoFest, një organizim i kryer përherë nga vet Zamira ndërkohë që këtë vit aktorja është karantinuar në shtëpi.Ajo ka postuar një foto në rrjetet sociale, të luleve dhuruar nga e motra dhe konfirmon se është mirë.

Ndërkohë juglindja ka 143 raste aktive si edhe janë regjistruar 12 humbje jete.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.