Abuzimi me minorenen, I akuzuari qëndrim mohues në Gjykatë ku u caktua arrest me burg 40 ditë

Gjykata ka caktuar masën “arrest me burg 40 ditë” për Blerim Bizgjonin, i akuzuar për përdhunimin e 14-vjeçares në Pogradec.Ka qenë prokurori Shkëlqim Kokona ai që i ka kërkuar gjykatës arrest me burg 40 ditë,për Blerim Bizgjonin, me argumentit se aq kohë duhet për paraqitur dy ekspertiza nga ekspertët psikiatër për të akuzuarin dhe minorenen.Bizgjoni u paraqit sot në seancën gjyqësore në ngarkim të tij me kokën ulur, ndërsa ka mohuar akuzat.

E gjithë kjo histori është sajuar nga familjarët e 14-vjeçares”, ka thënë ai para trupës gjyqësore.


Ngjarja ndodhi në fshatin Vërdovë, ku Bizgjoni akuzohet se e ka marrë të miturën me mirëbesimin e familjes në shtëpinë e tij, por edhe prej pamundësisë ekonomike të familjes së saj,me të cilën më pas ka abuzuar në mënyrë të përsëritur.Bizgjoni u kishte thënë prindërve të vajzës se do të kujdesej për të miturën si të ishte vajza e tij…

Abuzimi u denoncua nga vetë e mitura me akuzën e përdhunimit prej muajit korrik.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.