“Politikanët që ankohen nga media janë si kapitenët e anijeve që ankohen nga…”/ Thëniet më të Bukura Tartare

Politikanët që ankohen nga media janë si kapitenët e anijeve që ankohen nga deti.

Njeriu duhet të bëhet doktor i vetvetes.


Njeriu mund të lajkatojë sa të dojë, por duhet të martohet kur të jetë e shkruar.

Një mik i besuar është ilaçi i jetës.

Para martesës femra është pikëpytje, pas asaj, pikëçuditje.

Për të sunduar: armiqtë t’i kthesh në miq dhe t’i mbash sa më afër që të jetë e mundur.

Përfitimet e padrejta të mbushin xhepat por të nxijnë faqen.

Politika është marrëveshje.

Prova më e mirë e dashurisë është besimi.

Puthjet e buzëve nuk vijnë gjithmonë nga zemra.

Puthjet e vjedhura janë të ëmbla.

S’mund të blihet asgjë vetëm me një falenderim.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.