Aksident tragjik pranë fshatit Neviçisht, humb jetën nga përplasja me autoveturën një 70 vjeçar.

Një aksident ka ndodhur orët e para të mëngjesit në fshatin Neviçisht të Korçës. Policia njoftoi se rreth orës 05:35, në aksin rrugor Korçë-Bilisht, në afërsi të fshatit Neviçisht, ka ndodhur një aksident, ku për pasojë shtetasi E. G., 27 vjeç, banues në fshatin Pojan, duke drejtuar mjetin tip “Volkswagen”, ka përplasur shtetasin H. R., rreth 70 vjeç, banues në fshatin Neviçisht, që lëvizte në rrugë me kalë, i cili ka gjetur vdekjen.

Në fotot mëposhtme do gjeni foto nga vendi i ngjarjes.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.