Lekundje termeti ne vend,ja epiqendra dhe sa ishte magnitura

Lekundje termeti me magnitudë 4.6 i shkallës Rihter eshte ndjere mbremjen e sotme në vend rreth orës 01:25.Sipas faqes qe regjistron termetet, EMSC thellësia ka qenë 5 km,me epiqendër 10 km në Verilindje të Lushnjes.Raportohet se lëkundjet sizmike, janë ndjerë në Lushnje, Elbasan e Tiranë.Deri tani nuk ka raportime për dëme materiale.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.