Greqia kalon një natë të vështirë nën lëkundjen e termeteve, më i fundit vetëm para pak minutave…

Termetet kanë lëkundur gjatë gjithë natës, deri para pak minutave Greqinë. Termeti i regjistruar para pak minutave, ishte i magnitudës 3.2 Rihter dhe ka pasuar disa të tjerë. Fillimisht ka rënë një tërmet 4.4 ballë rreth orës 22:39 të mbrëmjes. Më pas një tërmet me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter është regjistruar në orën 01:50 të mëngjesit të së sotëm 22 kilometra në jugperëndim të malit Athos.Pas tij pasuan tërmete të tjera me magnitudë më të ulët, një prej tyre 3.9 në 2:09 të mëngjesit, me të njëjtën epiqendër. Fatmirësisht nuk ka pasur dëme në njerëz, por vetëm dëme materiale.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.