Turpërohet Liverpooli – Aston Villa shtatë gola kampioneve|Totenhemi çon në “ferr” Mançester Junajtid

Mund të duket e paimagjinueshme për tifozët e futbollit, mirëpo Aston Villa ka arritur të mposht Liverpoolin në kuadër të javës së katërt në Ligën Premier me rezultat 7-2.Pas vetëm katër minutash lojë në Villa Park, vendasit shënuan golin e parë me anë të Ollie Watkins që u asistua nga Jack Grealish.

4 tetor 2020 do të jetë një ditë që do të mbahet mend gjatë për tifozët e Mançester Junajtid, por si “ditë zie”. “Djajtë e Kuq” u turpëruan në shtëpi me rezultatin katastrofik 1-6 nga Totenhemi. Ekipi i Ole Gunar Solskjaer preku sot fundin në epokën e tij.


Supersfida nisi në mënyrë spektakolare teksa u realizuan 3 gola për 7 minuta. Fillimisht vendasit e Solskjaer kaluan të parët në avantazh në minutën e 2-të me anë të Bruno Fernandesh, i cili realizoi nga pika e bardhë e penalltisë, ndërkohë që “spërsat” e Zhoze Murinjos, përmbysin gjithçka në minutat 4 dhe 7 me anë të Ndombele dhe Son.

FT| Mançester Junajtid-Totenhem 1-6

B. Fernandes 2′ (p)/ Ndombele 4′, Son 7′, 37′, Kein 30′, 79′ (p), Orier 51′

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.