Policia greke shkon për ta arrestuar, i riu shqiptar bën ‘trimin’, tenton t’i rrëmbejë armën

Një adoleshent shqiptar është arrestuar në Greqi mirëpo ngjarja ka devijuar në një sherr akoma më të madh. Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin kur arma e shërbimit të një policie të ndërhyrjes së shpejtë, është shkrepur aksidentalisht, gjatë përpjekjes së 21-vjeçarit shqiptar për të rrëmbyer armën e atij që po e arrestonte.

Incidenti ndodhi në qytetin Katherine në Greqinë veriore, pas një grindjeje banale në sheshin qendror të qytetit. Forcat e ndërhyrjes së shpejtë shkuan në zonë për të verifikuar një ngjarje dhe gjatë operacionit iu kërkua dy shqiptarëve dhe një greku të pranishëm në incident, të tregonin se çfarë dinin për ngjarjen.


I riu shqiptar shtyu dhe goditi policing gjatë përleshjes së tyre dhe tentoi ti merrte armën, e cila u shkrep aksidentalisht nga shqiptari. Ndaj 21-vjeçarit u ngritën akuzat e rënda për tentativë vrasje dhe arratisje të cilat do të përkthehen në disa vite burg.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.