Tronditet Athina, ekzekutohet “Apashi”, i njohur si vrasësi me pagesë i VIP-ave në Greqi eliminohet nga persona të maskuar

Një vrasës i rrezikshëm është ekzekutuar mëngjesin e sotëm në Kalithea të Greqisë. Mediet fqinje bëjnë me dije se është ekzekutuar në një atentat mafioz personazhi i njohur i “nëntokës”, Evangelos Pallis, i cili njihej ndryshe edhe si “Apashi”.Sipas asaj që raportojnë mediat greke, viktima u qëllua pak para orës 05:00, ndërsa ishin qytetarët e rastit që lajmëruan policinë dhe ndihmën e shpejtë. 60-vjeçari, i dyshuar si vrarës me pagesë i disa prej emrave më të njoihur të botës së krimit në Greqi, u transportua me ambulancë në spital por pa mundur ti shpëtojë plagëve të marra.

Apashi ka qenë i dënuar dy here për vrasje, në vitin 1995 dhe 2002, ndërsa është akuzuar edhe si një prej ideatorëve të trazirave në burgjet e vendit. Ekzekutimi i tij me tre plumba vjen dy vjet pas lirimit të tij nga burgu.


Ai është gjetur i mbuluar në gjak nga kalimtarët, të cilët kanë njoftuar policinë dhe ambulancën. Vrasësi është ekzekutuar me tre plumba nga persona të maskuar, ndërsa ishte liruar nga burgu dy vite më parë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.