HUMBJA TURPËRUESE NDAJ TOTENHEMIT, JUNAJTID GJEN TRAJNERIN E RI

Djajtë e Kuq u turperuan 6-1 në shtëpi nga ish-klubi i Pochettino, Tottenham Hotspur të Dielën, gjë që e ka turbulluar të ardhmen e Solskjaer në klub.Humbja turpëruese nuk është pritur aspak mirë nga drejtuesit e Mançester Junajtid. Këta të fundit si fajtor për atë që ndodhi shikojnë trajnerin Ole-Gunar Solskjaer, i cili tashmë rrezikon shkarkimin.

Sipas asaj që raporton “Daliy Star”, menjëherë pas humbjes me Totenhemin, drejtuesit e Junajtid kanë kontaktuar Mauricio Poçetinon. Kontaktet janë bërë për t’i ofruar atij drejtimin e “Djajve të Kuq”, teksa prej afro një viti është i papunë pas shkarlimit nga Totenhemi.


Kontaktet e para mes palëve kanë nisur dhe në rast se Solskjaer vazhdon me rezultate negative atëeherë shkarkimi nga stoli i skuadrës është i pashmangshëm.

Ndersa Klubi i Manchester United zyrtarizon blerjen me te re Edison Cavani 

Burimi : Daily Mail

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.