Lippi: Ja kush është favorit për Serinë A

Marcello Lippi, ish-trajneri i Italisë kampione e Botës në 2006-ën, ka folur në lidhje me luftën për titull në Serinë A.
“Shikoj Juventus-in akoma favorite, por diferencat janë zvogëluar shumë”, ka thënë Lippi për Gazzetta dello Sport.
“Mes të tjerave që ndjekin është edhe Atalanta. Champions? Nuk është një pnegesë, por e kundërta, është një grup që entuziazmohet kur bën gjëra të rëndësishme”.
“Arritën deri në gjysmëfinale dhe vetëm një goditje fati ka ndihmuar PSG-në të kualifikohet”.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.