Skënderbeu thyen “rekord” gjatë verës,si ndryshon formacioni për sezonin e ri

Skënderbeu ka “thyer” një rekord këtë verë. Si kurrë më parë ka pasur rrjedhje masive, duke e ndryshuar rrënjësisht. Këtë e kupton nga hyrje-daljet e bëra në këtë merkato vere.

Skënderbeu është në fazën përfundimtare të ndërtimit të ekipit dhe normalisht diçka e tillë po vlerësohet në maksimum nga trajneri Julian Ahmataj. Numri një i pankinës korçare vijon të mbajë të tijtë të karikuar, duke ndërthurur dy seanca stërvitore në ditë me testet miqësore.


Zyrtarisht u larguan 16 futbollistë nga sezoni i fundit dhe klubi i ka zëvendësuar ata me 17 afrime. Tifozët janë kuriozë të shohin si do të paraqiten bardhekuqtë këtë sezon dhe cili do të jetë formacioni “tip” i Julian Ahmatajt.

Ky eshte Skenderbeu i ketij sezoni.
Lind pyetja, deri ku mund te shkoje ky ekip?

LISTA E LOJTARËVE TË SKËNDERBEUT

PORTIERË
Mario Dajsinani
Kostandino Dramolli

MBROJTËS
Jorgo Meksi
Ditmar Bicaj
Harallamb Qaqi
Malësor Shala
Drin Govori
Amer Duka
Kosta Vangjeli

MESFUSHORË
Uerdi Mara
Shqiprim Taipi
Arinaldo Rrapaj
Alban Shabani
Randi Xhunfo
Paolo Ivani
Jorgo Qeleshi
SULMUES
Alfred Mensah
Belajdi Pusi
Elvi Berisha
Aleksandro Tereziu
Joan Çela

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.