Fundi i një epoke magjike? Cristiano Ronaldo njofton tërheqjen e tij

Ylli portugez Cristiano Ronaldo ka bërë me dije se do të largohet nga kombëtarja e Portugalisë.Gjithsesi nuk do të ndodhë tani, por pas kupës së botës në Katar 2022.
Kapiteni i portugezëve që i udhëhoqi drejt fitimit të kampionatit europian do të luajë dhe në Euro2021 dhe në Kupën e Botës së Katarit.

Gjatë një interviste për “Bein Sport”, sulmuesi i Juventusit u pyet se si ndjehej që Kupa e Botës do të zhvillohej në Katar. “Ylli” portugez u shpreh se zhvillimi i botërorit në Katar ishte një ndjenë e bukur, pasi e viziton shpesh atë vend. Në të njëjtë kohë, Ronaldo zbuloi se ai botëror do të ishte i fundit për të me kombëtaren portugeze.


Ai është 35 vjeç dhe duket se pas Kupës së Botës në Katar do t’i japë fund aventurës së tij me Portugalinë.

Një lajm shumë i rëndësishëm për portugezët, por dhe për tifozët e futbollit. Largimi i Ronaldos nga Portugali është fundi i një epoke të rëndësishme në futbollin botëror.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.