Robin Krasniqi kampion i botës në IBO dhe WBA, mposht me nokaut pas tre raundesh gjermanin Boesel

Robin Krasniqi është kampion i botës në boks në kategorinë IBO dhe ËBA.

Robinit i mjaftuan vetëm tre raunde për t’i dhënë fund gjithçkaje, falë një goditjeje spektakolare.


Të dy raundet e para ishin të mira për Krasniqin, që tentonte të sulmonte gjermanin.

Pas fitores Krasniqi nuk i është përmbajtur emocioneve duke bërë festë të çmendur me stafin e tij të trajnerëve.

Krasniqi bëhet keshtu shqiptari i parë kampion i botës.

33-vjeçari do të mbajë titujt në IBO dhe WBA (përkohësisht),”light heavyweight” që përfshin peshat 76-79 kg.

Robin Krasniqi ka 51 fitore dhe 6 humbje, prej tyre 19 me nokaut. Boesel para këtij takimi kishte 30 fitore dhe vetëm një humbje, duke e pësuar tani të dytën në karrierë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.