Krimi që tronditi Greqinë, shqiptari vret me hanxhar ish të dashurën ukrainase dhe partnerin e saj (Detajet)

Mediat greke kanë zbuluar detaje të reja nga një ngjarje e rëndë që ka ndodhur në Loutraki ku pak ditë më parë u gjetën të pajetë një masazhatore 43-vjeçare me origjinë nga Ukraina dhe i dashuri i saj grek. Trupat u gjetën lakuriq në banesën e ukrainases të goditur disa herë me një hanxhar.Viktimat i kishin marrë pjesën më të amdhe të dëmtiveve në kokë. Për këtë krim të rëndë sipas medieve greke dyshohet se autor është një 45-vjeçar shqiptar i cili është shpallur në kërkim, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur.


Gazeta Protothema ka marrë dëshmi në vendin e ngjarjes të fqinjëve të ukrainases Fotini-Svitlana që e përshkruajnë atë si një njeri të qeshur dhe që shihte punën e saj pas një divorci të mëparshëm me një biznesmen të njohur në Mykonos me të cilin kishte edhe një vajzë 20-vjeçare.

Po ashtu komuniteti është i tronditur edhe për vrasjen e të dashurit të saj që të gjithë e njihnin pasi kishte një farmaci në zonë. Nga hetimet e policisë mësohet se vrasësi ka pasur një lidhje me 43-vjeçaren në të kaluarën dhe nuk e ka pranuar dot ndarjen prej saj, për shkak të xhelozisë ai i ka vrarë të dy kur i ka parë bashkë në banesë.

Nga ekzaminimet autori e kapi çiftin lakuriq dhe askush nuk ishte në gjendje të reagonte. Pasi kreu krimin ai mori makinën e 43-vjeçares dhe u largua disa kilometrave nga vendi i ngjarjes ku besohet se kishte lënë makinën e tij. Aty ai e dogji makinën e viktimës dhe u zhduk pa lënë gjurmë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.