LEKUNDJE TERMETI NE GREQI,JA EPIQENDRA DHE SA ISHTE MAGNITURA

Një tërmet me magnitutë 5.0 i shkallës Rihter, ka tronditur këtë mesnate ishullin e Cretes.Termeti u ndje sot rreth orës 02:30 në kohën lokale, ne siteia në verilindje te Kretes.Deri tani nuk ka raportime për dëme materiale.Në muajt e fundit, në ishujt grekë, e po ashtu edhe në Turqi kanë qenë të shpeshta lëkundjet për shkak të tërmetit.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.