NDAHET NGA JETA PROFESOR;MËSUESI I MERITUAR ILIA TILI QYTETAR NDERI I KORCËS

NDAHET NGA JETA PROFESOR : MËSUESI I MERITUAR ILIA TILI
QYTETAR NDERI I KORCËS

Lamtumirë ILIA TILI, Mësues i dijës, dashurisë dhe besimit se brezi i ri, me dije zgjuarsi do ta shpjerë përpara shoqërine, shkencën.Janë mijra nxënësit e tij, që do përulen me respekt e mirenjohje para kësaj figure të mësimdhënies, dijes shkencës që gjithë jeten ia kushtoi Arsimit.


Ilia TILI – ndroi jete ne Korce, ne moshen 91 vjecare nga Covid -19.Lajmi për vdekjen e tij është raportuar ditën e sotme nga Ministria e Shëndetësisë.
Per shume breza nxenesish ai ishte nje mesues model, nga niveli i njohurive qe zoteronte, por sidomos nga qytetaria qe rrezatonte ne cdo sjellje e veprim te tij. Mesues qe i vijne rralle arsimit tone kombetar.

Faqja Korca Blog i shpreh ngushellime familjes !

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.