ELI FARA BËHET NOSTALGJIKE KUJTON RININË DHE TREGON ÇFARË E SJELL NË KORÇË

Eli Fara është një ndër këngëtaret më të suksesshme dhe e dashur për publikun shqiptar.
Eli është një nga këngëtaret që vështirë se plaket…e bukur, plot sharm e elegante mbetet gjithnjë. Rubrika “Tani mund të këndosh”,në tv Klan solli sot këngëtaren Eli Fara.
E ku tjetër veçse në Korçën e saj të bukur.
duke percjelle ,muzikë, nostalgji dhe atmosferë korçare.Eli Fara është kthyer shumë vite pas në kohë ku shfaqet duke kujtuar lidhjen dhe dashurinë që ka për Korçën.

Ardit Gjebrea :Te gjeta në Korçë ….ku tjeter mund te te gjeja….Çfarë te sjell në Korçë ?


Eli Fara :Në Korçë më sjellin prindërit ….kur hyj ne Korçë bëj edhe një xhiro në rrugët ku kam ecur kur shkoja për tek stacioni i autobuzit kur shkoja ne punë ,kur çoja vajzën në çerdhe kur shkoja për te pallati i kulturës për provat që organizoheshin.

Më merr malli për muzikantët …për artistët e Korçës.

Ardit Gjebrea :Në cilën lagje të Korçës ke banuar ?

Eli Fara :Lagjen më të bukur Drenova

Ardit Gjebrea :Për çfarë ke studiuar ?

Eli Fara :Per kanto në shkolla e muzikës Tefta Tashko Koço,Korçë

Ardit Gjebrea :Kur e kujton veten të vogël,çfare shikon tek Eli e vogël ?

Eli Fara :Më kujtohet vetja kur rrija afër radios dhe dëgjoja vetëm këngë .Mamaja kishte zë te bukur dhe me ndihmonte kryesisht me tekstet.Më tërhiqnin këngët popullore i kisha qef, e kisha të lindur dhe e kisha shpirtin atje.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.