Kristiano Ronaldo sërish pozitiv me Covid 19,humbet sfiden me Barcelonen

Nuk do të ketë sfidë Cristiano Ronaldo kunder Lionel Messi.CR7 vijon të jetë pozitiv me COVID-19 teksa Juventus shpresonte se ai 48 orë para sfidës me Barcelonën do rezultonte negativ dhe UEFA te jepte driten jeshile për të luajtur.Portugezi i Juventus i është nënshtruar dy tamponeve që kanë evidentuar përsëri pozitivitetin ndaj Koronavirus. CR7 nuk mund të jetë kështu në fushë në sfidën e Allianz kundër Barcelonës. Ronaldo, që është jashtë fushës që në 13 tetor dhe ka qenë gjithë kohën asimtomatik, shpresonte se e kishte kaluar virusin e se mund të kthehej më në fund në fushë, por pritja e tij me sa duket nuk ka përfunduar ende.Tamponi i fundit i bërë nga portugezi në ditët e fundit kishte treguar një ngarkesë virale shumë të ulët dhe kjo gjë e kishte bërë Pirlon e Juventus që të shpresonin në prezencën e CR7 në ndeshjen e të mërkurës.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.