Pogradec,policia e pikas, futet kundravajtje dhe përplaset për t’i ikur policisë/ arratisen sirianët…

Një ngjarje si në filma ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Pogradecit, ku protagonistë kanë qenë policia dhe një automjet me emigrantë të paligjshëm.Rasti është regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin e quajtur “Enkelana” në hyrje të qytetit të Pogradecit.

Automjeti sapo ka pikasur postbllokun e policisë në hyrje të qytetit, ka ikur me shpejtësi në kundravajtje në një rrugë paralele.Gjatë arratisë është përplasur në një trotuar pranë lumit të qytetit.


Policia kandaluar menjëherë drejtuesin e mjetit.Dyshohet se në automjet të kenë qenë rreth 4-5 refugjatë sirianë. Ndërkohë policia është vënë në ndjekje të një tjetër mjeti tip Benz që hapte rrugën për mjetin ML me refugjatë

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.