Covid -19 /Infektohet kryetari i Bashkisë së Gjirokastrës

Kryetari i Bashkisë së Gjirokastrës Flamur Golemi është konfirmuar pozitiv me koronavirus.

Gjithashtu, në përgjigjet e tamponëve që janë kryer së fundmi, pozitiv me koronavirus ka rezultuar edhe shefi i Komisariatit të Policisë Gjirokastër Besnik Lila dhe një doganier.Gjendja shëndetësore e Golemit është e qëndrueshme. Për momentin ai qëndron i izoluar në shtëpi duke marrë trajtimin e nevojshëm.


Numri i personave të infektuar që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 19,729, ndërsa ai i viktimave në 487.Fatmirësisht betejën me virusin e kanë fituar 10,808 persona.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.