I bënë atentat teksa po shkonte në shtëpi/ Ky është 24-vjeçari qe sapo ishte kthyer nga Londra (Foto)

Mbreme në një atentat në në lagjen “Dëshmorët e Kombit”, rruga e xhamisë, në vendin e quajtur “Kinoklubi” në Berat mbeti i plagosur një 24-vjeçar. Mësohet se ai është shtetasi Tajar Fetiu, i cili është qëlluar me gjashtë plumba, teksa ka qenë duke hyrë në këmbë në rrugicën e shtëpisë së tij. I plagosuri Tajar Fetiu është transportuar fillimisht drejt Spitalit Rajonal Berat, por për shkak të gjendjes së tij të rëndë ai është transportuar drejt Spitalit të Traumës në Tiranë.

Nuk dihen ende shkaqet e plagosjes së 24-vjeçarit, që jetonte prej shumë vitesh në Londër dhe kishte ardhur në qytetin e Beratit për të vizituar shtëpinë e vjetër të familjes, teksa kjo e fundit jetonte në Tiranë. Burimet zyrtare të policisë konfirmojnë se janë sekuestruar edhe kamerat e disa bizneseve përreth dhe po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.