Ndodh në qëndër të Beratit/ ‘Benzi’ me shpejtësi “rrufe”humb kontrollin dhe përfundon brënda në dyqan

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qendër të qytetit të Beratit. Raportohet se një automjet tip “Benz” me targa AA 021 MS ka humbur kontrollin dhe ka hyrë brenda një dyqani me pajisje elektrike.Si pasojë e aksidentit kanë mbetur të plagosur 4 persona. Burime bëjnë me dije se ata ishin kalimtarë të rastit që ndodheshin duke ecur mbi trotuar, ndërsa tashmë ndodhen në urgjencë.Drejtuesi i mjetit është shtetasi Ergys Petro.