Aksident në aksin Levan-Vlorë/ Automjeti tenton parakalimin përfundon i përmbysur në autostradë

Shpejtësia mbi normat dhe parakalimet e gabuara kanë sjell një tjetër aksident mbrëmjen e ditës së sotme në aksin rrugor Vlorë-Levan. Burime zyrtare nga Policia e Vlorës bëjnë me dije se si pasojë e aksidentit kanë mbetur të plagosur 3 persona, ku njëri prej tyre është në gjendje të rëndë.Në vendngjarje kanë mbërritur dy autoambulanca, të cilat kanë dërguar të plagosurit në spitalin e Vlorës.Në këtë aksident mësohet se janë përfshirë 2 makina, përkatësisht mjeti tip ‘Benz’ që drejtohej nga shtetasi D.S., dhe mjeti tip ‘Kama’, drejtuesi i të cilit është plagosur.

Njoftimi i policisë


Vlorë/Informacion paraprak

Rreth orës 19:45, në autostradën Fier-Vlorë, në vendin e quajtur “Ura e Miflolit”, një mjet tip “Benz”, me drejtues shtetasin D. S, është perplasur me një tjetër mjetin tip “Kama”. Si pasojë e përplasjes është dëmtuar drejtuesi i automjetit Kama dhe 2 pasagjerët në të, të cilët janë dërguar në spitalin e Vlorës. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.