E rëndë / U përplas nga Benz-i teksa ecte në trotuar, vdes në spital 30-vjeçari nga Tepelena

Leonard Rrapi, 30 vjeç, një nga pesë personat që mbetën të plagosur në aksidentin e një dite më parë në Berat, ka ndërruar jetë. Mësohet se Rrapi ndodhej në spitalin e Traumës që prej natës së kaluar, aty ku po mjekohej, por nuk u ka mbijetuar dot plagëve të marra. Të plagosurit e tjerë, Abaz Kaballi, Robert Sadikaj, Tahir Radiu dhe Astrit Veliu ndodhen ende në spital nën kujdesin e mjekëve. Të pestë sapo kishin zbritur nga Mali i Tomorrit kur u përplasën nga një mjet i llojit “Benz” në qendër të Beratit. Drejtuesi i mjetit humbi kontrollin dhe përfundoi në një dyqan me mjete elektroshtëpiake, duke marrë me vete dhe kalimtarët. I riu, Ergys Petro u gjet pa ndjenja në timon. Ai ndodhet gjithashtu në spital ku u vu sot në pranga.