Po kthehej nga pelegrinazhi në malin e Tomorrit dhe ra në humnerë, shoferi: “Më shpëtoi Zoti”

Një aksident tjetër i rëndë u regjistrua në fshatin Fushë-Peshtan në qytetin e Poliçanit. Një automjet tip Benz Fuoristradë, me targa AA 029 CS, ka humbur kontrollin, duke dalë nga rruga dhe ka rënë nga një lartësi rreth 15 metra. Aksidenti ka ndodhur në fshatin Fushë-Peshtan në Poliçan rreth orën 19:45 të mbrëmjes së djeshme. Pas rrëzimit, drejtuesi i mjetit ka dalë pa lëndime nga makina duke bërtitur “Zoti më shpëtoi se isha në Teqenë e Abaz Aliut”.Mësohet se shoferi Roland Memetllari, banues në Patos të Fierit po kthehej nga Mali i Tomorit, ku kishte shkuar një natë më parë për tu bërë pjesë e pelegrinazhit të shenjtë