Tragjike/ Makina humb kontrollin dhe del nga rruga, ndërron jetë shoferi 43-vjeçar,plagoset pasagjerja

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Prrenjas, me pasojë humbje jete. Bëhet me dije se shtetasi Zija Stoja, 43 vjeç, banues në Prrenjas duke drejtuar mjeti tip “Toyota “, ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë drejtuesi i mjetit ka humbur jetën, si dhe është dëmtuar një pasagjere, e cila ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:

Më datë 23.08.2021,rreth orës 14:10, në fshatin Rrajcë Skënderbe, Prrenjas, shtetasi Z.S., 43 vjeç, banues në Prrenjas duke drejtuar mjeti tip “Toyota “, ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë drejtuesi i mjetit ka humbur jetën, si dhe është dëmtuar 1 pasagjere, dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaktut të aksidentit.