Tronditet vendi/ Atentat pronarit të lokalit…qëllohet me breshëri kallashnikovi ,3 të plagosur, mes tyre një vajzë

Një atentat ka tronditur këtë mbrëmje qytetin e Lushnjes. Me breshëri kallashnikovi është ekzekutuar pronari i lokalit Bledar Muça rreth 40 vjeç.Nga të shtënat janë plagosur edhe 3 persona të tjerë, mes tyre edhe shoqëruesi i tij. Autorët kanë qëlluar nga një makinë në ecje, ndërsa shënjestra ishte në lokal. E gjithë kjo skenë ka ndodhur pranë lokali ku ka pasur dhe persona të tjerë, të cilët janë tmerruar. Dyshohet se në brendësi të automjetit kanë qenë 2 persona, njëri shoferi ndërsa tjetri ka qëlluar.


Njoftim i Policisë:

Sot rreth orës 22:00, në një lokal në pedonalen e qytetit, është qëlluar me armë zjarri dhe për pasojë ka ndërruar jetë shtetasi B. M dhe kanë mbetur të plagosur shtetasit J. V., 32 vjeç, E. T dhe S. L., 24 vjeçe të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve.

Janë ngritur pika kontrolli në hyrje-dalje të qytetit dhe po vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorëve. Vijon puna për zbardhjen e rrethanave dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.