Sherr me arme dhe leva në Tiranë/ Raportohen të lënduar

Një konflikt fizik me sende të forta ka ndodhur te ‘restorant Durrësi’ në Tiranë, ku për pasojë një prej të përfshirve në konflik është dëmtuar nga sendet e forta. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Memo Meto pranë zonës së “Selvisë” në kryeqytet. Mësohet se një person më pas ka qëlluar me armë zjarri në ajër, ku fatmirësisht nuk ka pasur të plagosur nga të shtënat.

Njoftimi i policisë:


Më datë 25.08.2021, rreth orës 21:10, në rrugën “Memo Meto” gjatë një konflikti të çastit është dëmtuar me sende të forta shtetasi B. S., 32 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. Gjithashtu, dyshohet se gjatë konfliktit, njëri prej personave të përfshirë në konflikt, ka qëlluar me armë zjarri në ajër dhe është larguar.

Nga konflikti nuk ka asnjë person të dëmtuar me armë zjarri.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e kapjen e autorit/ve.