Champions League ,Klopp: “Qesha me të madhe për shortin, me Milanin duel historik”

Jurgen Klopp, trajneri i Liverpool, pasi mësoi se do të jetë në një grup me Atletico Madrid, Porto e Milan, ka folur për faqen e klubit në lidhje me shortin e Champions League.“

Qesha të them të drejtën, madje më zë të lartë sepse është një grup shumë i fortë pa asnjë diksutim. Është Champions League dhe duhet të luash ndaj më të mirëve në Euripë. Padyshim disa prej tyre janë në grupin tonë. Kemi luajtur shpesh kundër Porto, kështu që ata po na presin. Kemi një llogari disi të hapur me Atletico Madrid, kurse me Milanin është një duel historik. Kështu që mendoj se tifozët tanë mezi i presin këto ndeshje.“, tha Klopp.

Ne kemi një ekip të mirë, kushdo që luan. Nuk mendojmë se kush do të luajë në Champions dhe kush do të luajë në kampionat. Ne gjithmonë do mundohemi të hedhim në fushë ekipin më të mirë. Duke parë shortin nuk kam menduar për rrotacionin, por të luaj këto ndeshje që na ka rezervuar shorti”, tha trajneri gjerman mes të tjerash.