“Do doja t’i përqafoja të gjithë” / Arbana Osmani i uron mirë se ardhjen afganëve

Në orët e para të mëngjesit të sotëm në Shqipëri mbrritën 121 afganë ku mes tyre kishtë fëmijë dhe 11 foshnja. Të parët që i uruan mirëseardhjen ishin kryeministri Edi Rama, ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim dhe ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka. Ndërkohë personazhe të tjerë publik i kanë mirëpritur nga rrjetet sociale dhe një prej tyre është Arbana Osmani.Moderatorja ka publikuar një foto në një nëne afgane e cila mban fëmijën e saj në krah.

Krah fotos Arbana ka shkruajtur:

Do doja shumë t’i përqafoja të gjithë këta njërëz. Mirë se vini!