Masat antiCovid/ Ja kushtet për të hyrë në Maqedoninë e veriut nga 1 shtatori

Maqedonia e Veriut ka vendosur se duke filluar nga 1 shtatori të gjithë qytetarët shqiptarë të cilët do të hyjnë në territorin e saj duhet të jenë të pajisur me certifikatën e vaksinimit COVID-19. Personat të cilët nuk e disponojnë certifikatën, duhet të kenë kryer testin PCR për Covid-19, jo më vonë se 72 orë nga udhëtimi , ose testin e shpejtë antigen jo më vonë se 48 orë.

Personat të cilët do të udhëtojnë tranzit për në Maqedoni, duhet të plotësojnë një deklaratë në Pikat e Kalimit Kufitar me Maqedoninë e Veriut.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: