Përmbysje spektakolare e Interit/ Correa debuton me dy gola

Interi mori fitoren e dytë në këtë kampionat dhe me 6 pikë është lider. Fitore me përmbysje e Interit (1-3). Forcë dhe karakter i kampionëve italianë në transfertën me Hellas Verona. Pas një pjese të parë të dominuar nga vendësit, që shënuan edhe një gol (I.Ilić 15′), zikaltrit u zgjuan në 45 minutat e dyta, duke ndryshuar tërësisht fytyrë.

Loja e tyre ishte më kërkuese, më e zhdërvjellët dhe sulmuese, ndaj u prek tri herë rrjeta e portës kundërshtare. Vlen të theksohet debutimi me dy gola i Correa (83′ dhe 90+4′), që vetëm para dy ditësh erdhi nga Lazio dhe u fut në lojë në minutën e 74-t. Start mbresëlënës për argjentinasin. Ndërkohë, golin e barazimit 1-1 e realizoi Lautaro Martinez (47′). Pra, një fitore “made in Argjentina” e Interit, që dëshmon për herë të dytë se ka humbur fare pak, për të mos thënë asgjë, nga shkëlqimi i sezonit të kaluar, kur fitoi titullin.