Presidenti Meta ndan foton nga vreshta: “Me bereqet dhe mirëqenie qoftë ky sezon!”

Presidenti Ilir Meta këtë të dielë ka vendosur që ta kalojë në tokat e fshatrave pranë nëj vreshti me rrush. Në një foto të postuar në rrjetet sociale, kreu i shtetit shihet teksa mban në dorë një verige rrushi dhe thotë se ky sezon ka qenë i begatë për vreshtarët. Ai gjithashtu krah fotos i uron të gjithë që të kenë sa më shumë bereqet apo mirëqenie.

Vreshtarët janë gati të vjelin prodhimet e tyre. Me bereqet dhe mirëqenie qoftë ky sezon për ta”, ka shkruar Meta.