Lojë shahu mes Real Madrit dhe Psg/ 48 orë e ardhshme përcaktojnë fatin e yllit të Francës…

Beteja mes Real Madridit dhe Paris Saint-Germain për të ardhmen e Kylian Mbappe është si një lojë e shahut, me çdo lëvizje, komenti apo gjest studiuar me kujdes nga ana e kundërt. Tani, kjo ka hyrë në fazën përfundimtare.
Me pak më shumë se 48 orë deri në fund të afatit kalimtar, situata e Mbappe ende nuk është zgjidhur. Negociatat po dëshmohen të jenë aq të ndërlikuara sa pritej, me PSG -në që i vë pengesa.
Ndërsa PSG e di se kjo është një kauze të humbur, duke pasur parasysh dëshirën e Mbappe për t’u larguar në Real Madrid në një mënyrë apo tjetër, qoftë tani ose falas në një vit, klubi francez nuk po dorëzohet lehtë. Lojtari është ende i kontraktuar me klubin e Ligue 1 deri në verën e vitit 2022 dhe PSG po kërkon të nxjerrë sa më shumë nga ky fakt sa të mundet.
Real Madridi ka bërë një ofertë të përmirësuar prej 170 milionë eurosh, plus 10 milionë euro më shumë në shtesa. Më pas doli të shtunën në mbrëmje se Los Blancos kanë caktuar një afat deri të hënën që PSG të përgjigjet.
Në vend që të pranojë ofertën, ajo që PSG ka bërë në përgjigje është përfshirja e Mbappe në listën e skuadrës për ndeshjen e tyre të së dielës mbrëma kundër Reims. Kjo ka bërë që tensioni të rritet më tej. /Gazeta Express/
Mbappe mund të luajë në atë ndeshje dhe historia e futbollit do të tregonte përgjithmonë se PSG ishte në gjendje të bashkonte Mbappe , Lionel Messi dhe Neymar . Por, ekziston edhe rreziku, sado i vogël, që Mbappe të pësojë një dëmtim në këtë lojë. Një situatë e tillë mund ta përmbysë të gjithë këtë situatë.
Për Mauricio Pochettino , ai është duke u përqëndruar vetëm në fitimin e ndeshjeve të futbollit dhe është gati të llogarisë në Mbappe derisa të marrë një telefonatë nga kati i sipërm duke i thënë të kundërtën.
Në një mënyrë apo tjetër, një përfundim do të duhet të arrihet në këtë telenovelë, me afrimin e ditës së afatit. Këto dy ditë të ardhshme mund të ndjehen të përjetshme për mbështetësit e Real Madridit