U zgjodh pjese e kryesisë së PD/ Aktori i humorit Jul Deda del me deklaratën e papritur

Gati për nisjen e një sezoni të ri parlamentar dhe Partia Demokratike sot ka publikuar listën me anëtarët e rinj të saj. Në këtë listë si pjesë e kryesisë së opozitës shihet emri i aktorit të humorit Jul Deda i cili në zgjedhjet e 25 prillit u tërhoq si kandidat në zgjedhje. Deda i cili gjithmonë ka shprehur mbështetjen e tij për Partinë Demokratike, sot ka publikuar një deklaratë në rrjetet sociale mbi këtë risi në karrierën e tij.

Postimi i plotë:


Sot PD dhe Kryetari Basha, kane vendosur qe une te jem njeri nga kandidatet per kryesine e kesaj partie. Duke ditur fort mire rendesine e ketij forumi vendimarres, jam mirenjohes per vleresimin.

Paraprakisht dua te falenderoj çdo anetare te Keshillit Kombetar qe do me votoje, gjithashtu faleminderit edhe atyre qe mendojne te kunderten, gjithsesi per mua opozita eshte vokacion personal dhe i pandalshem.

P.s. Si do qe te shkoje, nje gje e kam te qarte, gjithmone do te dua Shqiperine me shume se partine..!