“Çmendet”34- vjeçari në Korçë/ Dhunë fizike, ndaj babait …nis hetimi në gjendje të lirë për 4 të tjerë

Nje 34- vjeçar eshte arrestuar së fundmi nga policia e Korçes, pasi akuzohen për dhunë ndaj babait te tij. Blutë e Korces bëjnë me dije përmes një njoftimi zyrtar se jane vënë ne pranga edhe një 23 dhe 33- vjecar ne Pogradec te cilet u kapen me sasi te vogel kanabis,po ashtu edhe nje 28–vjeçar dhe 29- vjeçar janë kapur duke prerë dru në pyjet e fshatit Vithkuq.

Njoftimi i plotë i policisë :


Në vijim të punës për “goditjen” e paligjshmërisë në vend, policia e Korçës ka vënë në pranga 1 person dhe hetuar në gjendje të lirë 4 të tjerë për vepra të ndryshme penale. Pasi u kap duke ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj babait të tij, 34-vjeçari M.F është vënë në pranga.

Një sasi e vogël kanabis, është kapur dhe sekuestruar nga policia e Pogradecit, e cila u gjet në automjetin e drejtuar nga dy të rinjtë, D.B 23 vjeç dhe K.N 33 vjeç, teksa të cilët nuk iu bindën as urdhrit të policisë për të ndaluar.

Hetimi në gjendje të lirë ka nisur për 2 persona, 29-vjeçarin R.B dhe 28-vjeçarin I.C, pasi këta janë kapur duke prerë dru në pyjet e fshatit Vithkuq. Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorive të Rretheve Gjyqësore Korçë e Pogradec për veprime të mëtejshme.