Greqia nuk gjen qetësi, tjetër lëkundje tërmeti/ Ja sa ishte magnitura dhe epiqëndra

Greqia është zgjuar me tërmet ditën e sotme. Lëkundja me magnitudë 4 të shkallës Rihter u regjistrua në Thebes, afër Thivës. Lëkundja u ndie deri në Athinë e cila ndodhet 70 kilometër larg epiqendrës së tërmetit. Nuk raportohet për dëme nga ky tërmet i orëve të para të mëngjesit.