Ja kush janë drejtuesit e rinj politikë të PS-së në qarqe(Emrat)

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar drejtuesit e rinj politikë të qarqeve në Asamblenë e Partisë Socialiste. Taulant Balla largohet nga qarku i Elbasanit, të cilin e ka drejtuar prej vitesh dhe emërohet në Fier. Vendin e tij në Elbasan, Rama ia ka besuar Damian Gjiknurit, kurse në Vlorë shkon Arben Ahmetaj. Tiranën, kryesocialisti ia ka besuar sërish kryebashkiakut Erion Veliaj, ndërsa Elisa Spiropali shkon në Kukës. Ndërkohë, në Shkodër është emëruar Edona Bilali, duke zëvendësuar ish-ministrin Ilir Beqaj. Mirela Kumbaro e cila u caktua ministre e Mjedisit do të ketë Gjirokastrën ndërsa ministri i ri i Drejtësisë, Ulsi Manja do të ketë Dibrën. Bledi Cuci do te shkoje ne Berat ndersa Ardian Cela ne Durres. Blendi Klosi ne Lezhe .Ndërkohë gjatë fjalës së tij kryeministri Rama harroi të përmendë emrin që do drejtojë Qarkun e Korçës.


Drejtuesite PS-së sipas qarqeve

Erion Veliaj  – Tiranë

Taulant Balla – Fier

Ardian Çela – Durrës

Damian Gjiknuri – Elbasan

Arben Ahmetaj – Vlorë

Edona Bilali – Shkodër

Ulsi Manja – Dibër

Blendi Klosi – Lezhë

Bledi Çuçi – Berat

Mirela Kumbaro – Gjirokastër

Elisa Spiropali – Kukës

??? – Korçë