Shëtit turistët nga Vlora në Sazan e Karaburun / Ja anija turistike ku humbi jetën 25-vjeçarja…

Anija ‘Liburna’ është një anije turistike që operon në linjës Vlorë-Sazan-Karaburun, ku turistë të shumtë shijojnë pamjet e këtyre vendeve nga bordi. Anija prej druri ofron muzikë dhe pije për turistët në bord, një mënyrë argëtimi gjatë sezonit veror. Në këtë anije paraditen e sotme 25-vjeçarja, që mendohet se ishte me shtetësi italiane dhe e dehur, ka rënë gjatë kohës që duke zbritur, ndërsa anija ka qenë e ankoruar.


Burime për “Panorama.al” bëjnë të ditur se 47-vjeçari ishte i punësuar në anije dhe bënte rolin e “piratit” për të argëtuar turistët. Ai akuzohet për “Shkelje të rregullave të mbrojtjes në punë”

“Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi, mëngjesin e sotëm, nga anija turistike ku ishte i punësuar, dyshohet se është rrëzuar një shtetase ende e paidentifikuar, rreth 25 vjeçe, e cila për pasojë ka ndërruar jetë në spitalin e Vlorës.