Greqia nuk gjen qetësi, tjetër lëkundje tërmeti/ Ja sa ishte magnitura dhe epiqëndra

Një tërmet me magnitudë 3.2 goditi rajonin 26 km në veriperëndim të Arvi në Kretë. Thellësia fokale ndodhet në 5 km. Arvi është një fshat bregdetar në Bashkinë Viannos në krahinën homonime. I përket Departamentit Komunal Amira. Vendndodhja e tij është në një luginë të gjelbër të bananeve në Detin Libian dhe distanca e tij nga Heraklion është 78.5 km. Greqia prej ditësh tashmë po përballet me një aktivitet të shtuar sizmik.