Kosova shokon Greqinë ne sekondat e fundit /Dardanët marin një pike

Kosova barazon në frymën e fundit ndaj Greqisë pasi helenët kishin kaluar në avantazh në stadiumin e Prishtinës, “Fadil Vokrri” me anë të golit të Douvikas në minutën e 45′ të ndeshjes… Duhet një gol i Vedat Muriqit, që fluturon më shumë se të gjithë brenda zonës së rreptësisë, për t’i ngrirë buzëqeshjen miqve dhe sidomos trajnerit John vant Ship…Pirati“ i Lacios kthehet në hero në “Fadil Vokrri”, ku shpëton Kosovën nga humbja përballë Greqisë.

Sulmuesi i Lazios siglon kështu golin e 17-të me kombëtaren e Kosovës në 35 ndeshje. Me këtë barazim, Kosova ndodhet në vend të tretë të grupit me 4 pikë duke lënë poshtë Greqinë….


FT: KOSOVË-GREQI 1-1

Muriqi 90+3′ / Duvikas 45+1