Greqia nuk gjen qetësi, tjetër lëkundje tërmeti/ Ja sa ishte magnitura dhe epiqëndra

Një tërmet me magnitudë 4.1 të shkallës Rihter u regjistrua në orën 17:04, në Nisyros të Greqisë. Sipas të dhënave nga Instituti Gjeodinamik i Athinës , thellësia e tërmetit ishte 10 km. Epiqendra ishte në det, 20 km në jugperëndim të Nisyros .