Zhduket 13-vjeçari në Tiranë, familjarët: “Po e kërkojmë prej një jave!

Një 13-vjeçar i cili jeton në Tiranë ka humbur prej thuajse një jave. I mituri Amar, egjiptian-shqiptar është larguar nga banesa e tij mbrëmjen e së mërkurës (1 shtator). Familjarët njoftojnë se nuk kanë asnjë informacion për vendndhodhjen e të riut teksa apelojnë për ndihmë.


Amr është birësuar nga një familje shqiptare në Tiranë. 13-vjeçari nuk flet mirë shqip.

Familjarët thonë se ai ka marrë një çantë shpine dhe është i veshur me një bluzë ngjyrë blu me mëngë të shkurtra, atlete sportive të zeza dhe pantallona të shkurtra.

Kush ka informacion për 13-vjeçarin mund të njoftojë familjen e tij në Tiranë në numrin 0674613741 ose policinë.