E dhimshme/ Kur çifti do shkëmbente unazat, ndërron jetë prifti

Mediat italiane e kanë publikuar rastin e ndarjes nga jeta nga një prifti 75-vjeçare në Vinchio, provinca e Asti. Ngjarja ndodhi në mes të një ceremonie martesore kur prifti don Aldo Rosso u ndje keq në momentin e shkëmbimit të unazave.Mes të ftuarve ishte edhe një mjek që u përpoq të shpëtonte priftin, por nuk mundi të bënte më shumë. Sipas autoriteteve mjeku kishte pësuar hemorragji cerebrale.Don Aldo ishte një njeri mjaft popullor në qytezën e tij dhe ngjarja ka shkaktuar mjaft reagime në rrjetet sociale. Ai i kishte qëndruar shumë pranë komunitetit sidomos gjatë pandemisë.