Perjashtimi i Berishës/Enkelejd Alibeaj :”Të mos sillemi sikur jemi në funeral, nesër dielli do të lindë përsëri!”

Ka përfunduar pak më parë mbledhja e grupit parlamentar në selinë blu, e cila u zhvillua me tensione dhe debate të ashpra, pas vendimit të Lulzim Bashës për të përjahstuar ish-liderin historik Sali Berishën. Ky vendim u kundërshtua nga pjesa më e madhe e demokratëve, ndërsa pro Bashës u shpreh Enkelejd Alibeaj:

Ai tha :“Të mos sillemi sikur jemi në funeral, nesër dielli do të lindë përsëri!”, është shprehur Alibeaj për gazetarët.