Do të ziejë fuqishëm PD-ja, do ta shikoni”/ Sali Berisha: “Basha kaloi nga disfata në disfatë,si mund të ketë sukses kur shkel sovranitetin?

Sali Berisha thotë se PD do të ziejë fuqishëm pas vendimit të kreut të PD Lulzim basha për ta përjashtuar atë nga grupi parlamentar i PD. Kjo pasi Berisha nënvizoi se në parti janë të shumtë ata që e mbështesin atë dhe jo Bashën.

Do të ziejë fuqishëm PD, do ta shikoni. Sali berisha vërtetë e ka betejë personale, por në mënyrë absolute e kam po aq për ccdo shqiptar që e ka të ccmuar dinjitetin njerëzor. Për ccdo shqiptar që beson se vendi duhet të ketë një qeveri dhe opozitë sovrane. 8 Vite më parë nuk po them se fluturoi por eci hap pas hapi drejt objektivave të integrimit derisa u ndalua nga Edi Rama. Ccfarë ka ndodhur në Shqipëri në këto 8 vite? A pati sukses kjo parti në këto 8 vite? Ajo kaloi nga disfata në disfatë. Si mund të ketë sukses kur shkel sovranitetin? “, deklaroi Berisha.